Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Układ ruchu: Pytania do specjalistów

Co oznaczają bóle klatki piersiowej i problemy z oddechem?

Witam, na poczatek poinformuje, ze od 3 tygodni mam zlamana kosc srodstopia, 2 tygodnie w gipsie - przyjmowany lek neoparin, obecnie but ortopedyczny. Tydzien temu w trakcie drugiej z rzedu nieprzespanej nocy spowodowanej dluga podroza samolotem podczas zasypiania nagle poczulam... Witam, na poczatek poinformuje, ze od 3 tygodni mam zlamana kosc srodstopia, 2 tygodnie w gipsie - przyjmowany lek neoparin, obecnie but ortopedyczny. Tydzien temu w trakcie drugiej z rzedu nieprzespanej nocy spowodowanej dluga podroza samolotem podczas zasypiania nagle poczulam chwilowy brak tchu, po czym momentalnie pojawil sie bol po prawej stronie klatki piersiowej nasilajacy się przy głębokim wdechu. Nie mogłam spac do rana, myślałam że to problem z sercem. Po 2 godzinach od wstania poczułam mrowienie rąk i ogólne osłabienie na granicy omdlenia. W szpitalu nie stwierdzono nieprawidłowości w pracy serca ani na tomografii płuc, podejrzewami infekcję. Bol trwal nieprzerwanie 2.5 dnia, zawsze bardzo nasilal się przy głębokim wdechu. 3 dnia zniknął na około 24h i pojawił się po dobie znów jako bol przy braniu głębokiego oddechu. W tym czasie spalam bardzo nieregularnie i znów pojawiały się zawroty głowy i osłabienie, które mogło trwać nawet do 2h. Zauwazylam, że ból zanikal przy ułożeniu się w pozycji siedzącej lekko na prawej stronie i piciu dużej ilości płynów - wrazenie "odtykania". Po kilku godzinach w takiej pozycji bol znów zniknal na ok 24h. Odespalam, czulam się już dobrze i byłam pewna, że ból zniknął, ale po dobie pojawił się niespodziewanie podczas długiego leżenia na lewym boku i przeszedł w postać stałego lekkiego ucisku/dyskomfortu. Dodam, ze bglam wowczas calkowicie spokojna. Ucisk caly czas występuje wyłącznie po prawej stronie klatki, jednego razu przez chwile promieniowal ku szyi, innego ku kregoslupowi. Czasami mam wrażenie, że przytrzymanie głębokiego oddechu powoduje chwilowe odblokowanie ucisku, mam wrazene, ze podobnie wplywaja delikatne ruchy ukladu pokarmowego. Zaden z lekarzy nie steierdzil nieprawidlowosci w oddechu. Jeden z lekarzy stwierdził, że może to być zapalenie nerwu piersiowego. Był tez jeden epizod, w którym odczuwalam dziwna ciężkość dolnej szczęki, która po paru godzinach minęła. Czy to wszystko moze to być spowodowane nagłym unuruchomieniem z powodu zlamanej nogi, zmiana pozycji spania lub nieprawidłowym poruszaniem się o kulach?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy powinnam stosować leki rozrzedzające krew?

Doskwiera mi ból prawej nogi.Jest z różnym nasileniem .Najbardziej od pachwiny w dół przez wew. str łydki do stopy.Boli też w krzyżu.Czasem też za kolanem.Wykonałam Doppler żył.Wynik:Nie stwierdza się zakrzepicy w ukł. głębokim i powierzchown.układ głęboki drożny,nieznaczne poszerzone żyły... Doskwiera mi ból prawej nogi.Jest z różnym nasileniem .Najbardziej od pachwiny w dół przez wew. str łydki do stopy.Boli też w krzyżu.Czasem też za kolanem.Wykonałam Doppler żył.Wynik:Nie stwierdza się zakrzepicy w ukł. głębokim i powierzchown.układ głęboki drożny,nieznaczne poszerzone żyły mięśniowe z zagęszczaniem w ich obrębie krwi. Martwi mnie to ostatnie zdanie.Czy powinnam przyjmować jakieś leki np aspirynę by rozrzedzić krew?Dodam że w styczniu robiłam INR - wynosił 1.1
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Kołysanie się podczas chodzenia

Witam. Mam pytanie dotyczące chodzenia. Kiedy cięzar ciała obciąza tylko prawą stronę co powoduje tzw.kołysanie jest to wina problemów z biodrami czy poprostu sposób poruszania się i nie ma czym się przejmowac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Czy przy polineuropatii mogę zaszczepić się na Covid?

Mam 64 lata, w 2000 roku zdiagnozowano u mnie Polineuropatie cidp. Mam problemy z narządem ruchu, noga w kolanie ugina mi się i upadam. Miałam pobrany wycinek z mięśnia czworogłoweg i co jakiś czas mam badanie emg , które wskazuje... Mam 64 lata, w 2000 roku zdiagnozowano u mnie Polineuropatie cidp. Mam problemy z narządem ruchu, noga w kolanie ugina mi się i upadam. Miałam pobrany wycinek z mięśnia czworogłoweg i co jakiś czas mam badanie emg , które wskazuje na tę chorobę. Najpierw byłam leczona sterydami i dwa razy zastosowano plazmaferezę bez poprawy. Od kilku lat 3 -4 razy w roku jestem leczona w szpitalu - Privigen. Mam pytanie - czy w mojej sytuacji należy zaszczepić się przeciwko COVID.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Zakrzepica lewej nogi a utykanie

Czy zakrzepica lewej nogi w okolicach stopy i podudzia może być spowodowana przez utykanie? Mam problemy z kręgosłupem we wszystkich częściach. Szczególnie dokucza mi lewa strona układu ruchu: od barku po stopę, ból drugiego palca (licząc od strony małego). Dwa... Czy zakrzepica lewej nogi w okolicach stopy i podudzia może być spowodowana przez utykanie? Mam problemy z kręgosłupem we wszystkich częściach. Szczególnie dokucza mi lewa strona układu ruchu: od barku po stopę, ból drugiego palca (licząc od strony małego). Dwa lata temu zaczęło boleć mnie biodro - lewe. Silny ból dokucza mi zwłaszcza w nocy. Zaczęłam utykać na lewą nogę. Stopa puchła - rosła niczym ciasto drożdżowe. Obrzęk przesuwał się wyżej. Okazało się, że to zakrzepica. Czy może ona mieć związek z moimi lewostronnymi dolegliwościami?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Nagła utrata zdolności chodzenia

Witam.Sprawa dość trudna. Córka kuzynki 16 lat z dnia na dzień przestała chodzić. Lekarze zrobili wszystkie badania nie wiedzą co jej jest. Najbardziej dziwne jest, że po paru tygodniach męża trafiło to samo . Lekarze nie potrafią pomóc. Ma dwie osoby leżące w domu.Nikt nic nie wie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy można przedłużyć świadczenie rehabilitacyjne u osoby z przepukliną kręgosłupa?

Witam serdecznie. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym w związku z powstałą przepuklina kręgosłupa.Przebywalam również w sanatorium gdzie wypis otrzymałam następującej treści: w aktualnej chwili rokuje powrót do wykonania pracy zarobkowej dostosowanej do stwierdzonej niepełnosprawności przy zachowaniu bezpiecznego dla układu... Witam serdecznie. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym w związku z powstałą przepuklina kręgosłupa.Przebywalam również w sanatorium gdzie wypis otrzymałam następującej treści: w aktualnej chwili rokuje powrót do wykonania pracy zarobkowej dostosowanej do stwierdzonej niepełnosprawności przy zachowaniu bezpiecznego dla układu ruchu warunków pracy (zawód wykonywany i wyuczony - sprzedawca) oraz przestrzegania właściwych stereotypów ruchowych. Wskazania są do systematycznego rehabilitowania się pod opieką poradni rehabilitacyjnej w celu utrzymania i dalszego doskonalenia osiągniętego poziomu sparwnosci fizycznej. Wynik rezonansu MR. Możliwość obecności kręgu przejściowego na pograniczu L-S. Dehydratacja krążka międzykręgowego o prawidłowym sygnale w obrazach T2. Wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów L4 L5 i S1. Wypuklina tylna krążka międzykręgowego L4 L5 z uciskiem worka oponowego i z niewielkim wypuklaniem się do otworów międzykręgowych obustronnie bez ucisku korzeni. Przepuklina tylna krążka międzykręgowego L5 S1 wpuklajaca się do kanału kręgowego na 5,3 mam z uciskiem worka oponowego, zwężeniem otworów obustronnie, nieco bardziej po stronie prawej z niewielkim uciskiem na prawy korzeń nerwowy L5. Czy sa szanse na przedłużenie świadczenia? Osobiście nie czuje się jeszcze gotowa na powrót do pracy, ponieważ prace codzienne utrudniają mi w dalszym ciągu prawidłowe funkcjonowanie. Niedowład nogi, szybkie męczenie prawej nogi, drętwienie oraz nadal brak czucia w prawej nodze, palce, piętą, cześć uda, łydki i pośladków. Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

W jaki sposób odzyskać sprawność nóg?

Mam problem z "przykurczami". Mam 23 lata, oprócz przepukliny dyskowej w odcinki L4-L5 i L5-S1 nie mam problemów w układem ruchu. Mam za sobą kilka ostrych ataków rwy kulszowej, jestem pod opieką specjalistów. Moim problemem są jednak ścięgna i... Mam problem z "przykurczami". Mam 23 lata, oprócz przepukliny dyskowej w odcinki L4-L5 i L5-S1 nie mam problemów w układem ruchu. Mam za sobą kilka ostrych ataków rwy kulszowej, jestem pod opieką specjalistów. Moim problemem są jednak ścięgna i mięśnie. Ograniczyła mi się ruchomość w kończynach dolnych, nie mogę wyprostować nóg do końca, po prostu mam silne uczucie ciągnięcia pod kolanem. Ścięgna są stale silnie napięte i twarde. Nie wiem co z tym zrobić. Nie stać mnie na prywatną rehabilitacje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Jaka jest interpretacja wyniku badania PET u dziecka?

Proszę o interpretacje badania PET-TU mojego dziadziusia. Jama brzuszna i miednica:ogniska pobudzenia metabolicznego w obrębie obu platów gruczołu krokowego.Wątroba niepowiekszona bez widocznych ognisk.Widoczne fiziologiczne wydzielanie przez nerki i pecherz moczowy. Nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia w zakresie węzłów chlonnych przestrzeni zaotrzewnej i miednicy. Układ mięśniowo szkieletowy:fiziologiczny wychwyt fcholiny układu kostnego. Co oznaczają te wyniki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik badania USG uda?

Co oznacza badanie USG "W bliższym przyczepie przewodziciela wielkiego prawego uda widoczny obszar podwyższonej echogeniczności (6x24mm),poza tym obrazowane struktury mięśniowe o zachowanym układzie wiązek,normoechogenne.W pachwinie widoczny zmieniony odczynowo węzeł chłonny(5x8mm) a po łacinie rozpoznanie:Laesio focalis musculi magni femoris dextri.Lymphadenopathia fossae inguinalis dextrae ad explorationem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy chrząstka nasadowa może być jeszcze aktywna u 19-latka ?

Witam. Mam bardzo ważne pytanie, które można zobaczyć na podstawie RTG, natomiast chciałbym już coś widzieć, czy w wieku 19 lat u mężczyzny moze być jeszcze aktywna chrząstka nasadowa(płytka wzrostu)? Dziękuję bardzo.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza opis PET -TK 52-latki?

Interpretacja wyników badania PET-TK: Proszę o interpretację wyników PETa mojej mamy (52l). GŁOWAI SZYJA: Asymetryczne pobudzenie migdałków podniebiennych , z przewagą po stronie lewej- SUVmaxFDG=9,4. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych oraz pozostałych struktur głowy i... Interpretacja wyników badania PET-TK: Proszę o interpretację wyników PETa mojej mamy (52l). GŁOWAI SZYJA: Asymetryczne pobudzenie migdałków podniebiennych , z przewagą po stronie lewej- SUVmaxFDG=9,4. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych oraz pozostałych struktur głowy i szyi. KLATKA PIERSIOWA: Ogniska pobudzenia metabolicznego w dolnych kwadrantach prawego gruczołu piersiowego-SUVmaxFDG =14,8. Aktywne metaboliczne węzły chłonne: -pachowe prawe- SUVmaxFDG =11,6 -prawej wnęki- SUVmaxFDG =6,3 Kilka drobnych, nieaktywnych guzków, zagęszczeń guzkowych i pogrubień opłucnej w obrębie obu płuc. JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Pobudzenie metaboliczne w obrębie kątnicy- SUVmaxFDG = 19,1. Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy. Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy. UKŁAD MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWY: Mnogie ogniska pobudzenia metabolicznego w obrębie: trzonów kręgów szyjnych, piersiowych i lędźwiowych, w obrębie łopatek, żeber, kośćca miednicy, obu kości udowych- SUVmaxFDG do 19,3. WNIOSKI: W badaniu PET-TK stwierdza się zaburzenia metabolizmu FDG wskazuje na obecność czynnego procesu npl w lokalizacji sutka prawego, węzłów chłonnych pachowych, prawej wnęki oraz mnogie ogniska pobudzenia w obrębie kośćca. Podejrzane o charakter npl pobudzenia metabolicznego w obrębie kątnicy. Podejrzenie złamania zęba obrotnika, zwężenie światła kanału kręgowego. Podejrzenie ciasnoty kanału kręgowego. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy od ciasnych butów można nadwyrężyć łydkę?

Dzień dobry, Czy od ciasnych butów a szczególnie glanów wysokich, które noszę, można nadwyrężyć łydkę? Zdarza mi się, że od chodzenia w takich butach puchnie mi stopa i mam lekko sine, ale od wczoraj mam twardą łydkę. Czytałem, że twarde... Dzień dobry, Czy od ciasnych butów a szczególnie glanów wysokich, które noszę, można nadwyrężyć łydkę? Zdarza mi się, że od chodzenia w takich butach puchnie mi stopa i mam lekko sine, ale od wczoraj mam twardą łydkę. Czytałem, że twarde łydki, to już zakrzepica żył lub zator. Ale nie mam na łydce, żadnych siniaków, czy czerwonych plam, tylko mam twardą łydkę i zawsze w tej łydce miałem widoczną jedną żyłę i też w tym miejscu mam twarde. Gdy chodzę, to mam takie uczucie, jak bym miał skurcz mięśni u prawej łydki, tyle że nie boli mnie. Proszę o odpowiedź. Mam lat 36.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Na co wskazują takie wyniki badań mojego taty?

Witam. Dzis odebrałam wynik badania mojego taty PET-TK. Proszę o jakąś interpretację wyniku. GŁOWA I SZYJA: nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlow chlonnych oraz pozostałych struktur szyi. KLATKA PIERSIOWA:W seg. 2/3 płuca prawego,podopłucnowo, guzek o gładkich zarysach(o wym.... Witam. Dzis odebrałam wynik badania mojego taty PET-TK. Proszę o jakąś interpretację wyniku. GŁOWA I SZYJA: nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlow chlonnych oraz pozostałych struktur szyi. KLATKA PIERSIOWA:W seg. 2/3 płuca prawego,podopłucnowo, guzek o gładkich zarysach(o wym. 17x19x19 mm) bez cech pobudzenia.Fizjologiczne gromadzenie FDG w strukturach klatki piersiowej bez obecności ognisk wzmożonej utylizacji glukozy w miąższu płuc, bez obecności pobudzonych węzłów chłonnych w śródpiersiu. JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG. Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy. Nadnercza bez obecności ognisk aktywnych metabolicznie. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy. UKŁAD MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWY Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie układu kostego. WNIOSKI: Wbadaniu PET/TK przy użyciu FDG nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy mogących wskazywać na obecność aktywnego procesu npl.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można stosować zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków po usunięciu nowotworu złośliwego?

Witam. Dziesięć miesięcy temu miałem usuniętą prostatę zwzględu na nowotwór złośliwy bez przerzutów.Od tamtego czasu badania psa powtarzane co 3 m-ce wykazują 0,00. W najbliższym czasie mam wyjechać do sanatorium na i leczenie narządów ruchu-dyskopatia i przepuklina kręgosłupa.... Witam. Dziesięć miesięcy temu miałem usuniętą prostatę zwzględu na nowotwór złośliwy bez przerzutów.Od tamtego czasu badania psa powtarzane co 3 m-ce wykazują 0,00. W najbliższym czasie mam wyjechać do sanatorium na i leczenie narządów ruchu-dyskopatia i przepuklina kręgosłupa. Czy mogę korzystać z zabiegów "elektrycznych" typu laser,magnetronik,ultradżwięki ,diadynamik itp oraz kąpiele siarkowodorowe ? Z poważaniem R.Sz.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Paweł Czarnocki
Mgr Paweł Czarnocki

Dlaczego mam te bóle podbrzusza mając 44-lata?

Od listopada mecza mnie bóle w podbrzuszu,często promieniują do lędźwi,tzw. krzyża. Bywa,że promieniują do pachwin i do ud. To jest zawsze środek, obejmuje też spojenie łonowe. Cytologia w porządku,badanie ginekologiczne dobrze, usg jamy brzusznej czysto. Wyniki badań bardzo dobre.... Od listopada mecza mnie bóle w podbrzuszu,często promieniują do lędźwi,tzw. krzyża. Bywa,że promieniują do pachwin i do ud. To jest zawsze środek, obejmuje też spojenie łonowe. Cytologia w porządku,badanie ginekologiczne dobrze, usg jamy brzusznej czysto. Wyniki badań bardzo dobre. Nie wiem co to jest. Wędruje po lekarzach i nic. Czy to może być coś z układem kostno szkieletowym, jeden z lekarzy zalecił wizytę u ortopedy. Boję się o swoje zdrowie czy to coś poważnego. Dodam,że nie miesiaczkuje,weszłam w okres premenopauzy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mam trwałe uszkodzony układ nerwowy?

Pani psychiatra na prywatnych wizytach przepisywała mi bromazepam, na moją prośbę. Trwało to klika lat, odstawiłam lek, niestety już 1.5 roku od zaprzestania brania leku, dalej trwa objaw wzmożonego napięcia mięśniowego, drgawki,. Czy mam trwałe uszkodzony uklad nerwowy, inny specjalista zaleca pregabalinę. Zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co jest przyczyną wysypki?

Mam 25 lat i od kilku lat wychodzi mi pokrzywka w szczególności przy bólach glowy, malym ruchu układu pokarmowego(jazda samochodem, malo gazów). Miałam wiele badań ige 250, mam uczulenie na NLPZ loratadyde, cetyryzyne(pokrzywka) po wapnie tez mam pokrzywkę. Nie... Mam 25 lat i od kilku lat wychodzi mi pokrzywka w szczególności przy bólach glowy, malym ruchu układu pokarmowego(jazda samochodem, malo gazów). Miałam wiele badań ige 250, mam uczulenie na NLPZ loratadyde, cetyryzyne(pokrzywka) po wapnie tez mam pokrzywkę. Nie stosuje tych leków czekam aż samo zginie.Pomaga ranigast ale czasami i on nie daje sobie rady.Dodam ze mam tępe bóle w klatce piersiowej ciągnące do gardła.po gastrosk.Przewlekłe zapal błony śluzowej.Co jest przyczyną wysypki?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa i jak one wpływają na układ ruchowy?

Witam, serdecznie proszę o wyjaśnienie mi wiadomości zapisanej w opisie z MR kręgosłupa piersiowego. Jakie są konsekwencje niżej opisanych zmian dla pracy układu ruchu, co powinnam zrobić, żeby było lepiej i bezpieczniej dla mnie? Czy któreś z tych zmian można... Witam, serdecznie proszę o wyjaśnienie mi wiadomości zapisanej w opisie z MR kręgosłupa piersiowego. Jakie są konsekwencje niżej opisanych zmian dla pracy układu ruchu, co powinnam zrobić, żeby było lepiej i bezpieczniej dla mnie? Czy któreś z tych zmian można cofnąć lub mieć wpływ na ich zmniejszenie? "Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówności blaszek granicznych. Guzki Schmorla w trzonach kręgowych od Th6 do Th12 . Zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów. Tarcze międzykręgowe odwodnione, na poziomie Th5/Th6 o umiarkowanie obniżonej wysokości. Na poziomie Th4/Th10 aktywne odczyny zwyrodnieniowe w obrębie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów. Na poziomie Th6/Th7 centralno-prawoboczna protruzja tarczy miedzykręgowej z asymetryczną kompresją przestrzeni buforowej worka oponowego. Na poziomie Th10/Th11 w lewym otworze międzykręgowym torbiel okołokorzeniowa o wymiarach 20 x 10 x 10 mm. Morfologia sygnału rdzenia kręgowego prawidłowa. Wniosek: Na poziomie Th6/Th7 centralno-prawoboczna protruzja tarczy miedzykręgowej z asymetryczną kompresją przestrzeni buforowej worka oponowego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Powolne poruszanie u 28-latki

Zawsze Byłam Słaba Fizycznie, odstawałam Od Reszty Dzieci W Szkole Ale Teraz Gdy Mam28 lat Jest Coś Nie Tak. Gdy Wchodzę Po Schodach Zwracam Na Siebie Uwagę Innych-robię To Bardzo Pomału, Ludzie Pytają Czy Coś Mnie Boli iNie Chodzi oTo... Zawsze Byłam Słaba Fizycznie, odstawałam Od Reszty Dzieci W Szkole Ale Teraz Gdy Mam28 lat Jest Coś Nie Tak. Gdy Wchodzę Po Schodach Zwracam Na Siebie Uwagę Innych-robię To Bardzo Pomału, Ludzie Pytają Czy Coś Mnie Boli iNie Chodzi oTo Że Męczę Się Pokonaniem Wielu Stopni Lecz Od Pierwszego Stopnia Jest To Dla Mnie Wysiłkiem. Gorzej Krępujące Jest Jeszcze Wstawanie ZPodłogi, np po Ukucnięciu, czy GdyLeżę Na Plaży- wymaga To b. dużgo Wysiłku, muszęSię Podpierać ŻebyWstać, często Się Potykam ,przewracam, poruszam Się Pomału. Co Się Dzieje?Dodam Ze Mama Ma Osteoporozę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Majdyło
Lek. Krzysztof Majdyło
Patronaty