Co oznacza opis PET -TK 52-latki?

Interpretacja wyników badania PET-TK: Proszę o interpretację wyników PETa mojej mamy (52l). GŁOWAI SZYJA: Asymetryczne pobudzenie migdałków podniebiennych , z przewagą po stronie lewej- SUVmaxFDG=9,4. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych oraz pozostałych struktur głowy i szyi. KLATKA PIERSIOWA: Ogniska pobudzenia metabolicznego w dolnych kwadrantach prawego gruczołu piersiowego-SUVmaxFDG =14,8. Aktywne metaboliczne węzły chłonne: -pachowe prawe- SUVmaxFDG =11,6 -prawej wnęki- SUVmaxFDG =6,3 Kilka drobnych, nieaktywnych guzków, zagęszczeń guzkowych i pogrubień opłucnej w obrębie obu płuc. JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Pobudzenie metaboliczne w obrębie kątnicy- SUVmaxFDG = 19,1. Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy. Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG. Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy. UKŁAD MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWY: Mnogie ogniska pobudzenia metabolicznego w obrębie: trzonów kręgów szyjnych, piersiowych i lędźwiowych, w obrębie łopatek, żeber, kośćca miednicy, obu kości udowych- SUVmaxFDG do 19,3. WNIOSKI: W badaniu PET-TK stwierdza się zaburzenia metabolizmu FDG wskazuje na obecność czynnego procesu npl w lokalizacji sutka prawego, węzłów chłonnych pachowych, prawej wnęki oraz mnogie ogniska pobudzenia w obrębie kośćca. Podejrzane o charakter npl pobudzenia metabolicznego w obrębie kątnicy. Podejrzenie złamania zęba obrotnika, zwężenie światła kanału kręgowego. Podejrzenie ciasnoty kanału kręgowego. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

Opis PET " m in zmiany w kręgosłupie i podejrzenie nowotworu piersi!! " UKŁAD MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWY: Mnogie ogniska pobudzenia metabolicznego w obrębie: trzonów kręgów szyjnych, piersiowych i lędźwiowych, w obrębie łopatek, żeber, kośćca miednicy, obu kości udowych- SUVmaxFDG do 19,3. WNIOSKI: W badaniu PET-TK stwierdza się zaburzenia metabolizmu FDG wskazuje na obecność czynnego procesu npl w lokalizacji sutka prawego, węzłów chłonnych pachowych, prawej wnęki oraz mnogie ogniska pobudzenia w obrębie kośćca. Podejrzane o charakter npl pobudzenia metabolicznego w obrębie kątnicy. Podejrzenie złamania zęba obrotnika, zwężenie światła kanału kręgowego. Podejrzenie ciasnoty kanału kręgowego. " Do omówienia z Lekarzem Leczącym! Opis długi i złożony, opisane patologie, do interpretacji klinicznej, po zbadaniu i analizie dotychczasowych wyników ; RWAŻNY PACJENY, jego stan ogólny , neurologiczny, emocjonalny, współistniejące schorzenia historia leczenia; Wszystkie wyniki badn

Do pełnej konsultacji neurologicznej!! Ważny stan ogólny i neurologiczny, wyniki badań Ogólna forma i tryb życia ; dieta nastrój, sen etc etc; Jakie zalecane leki??? Jakie ciśnienie i puls, Jakie wyniki laboratoryjne ??

Pozdrawiam i zapraszam