Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy polineuropatii mogę zaszczepić się na Covid?

Mam 64 lata, w 2000 roku zdiagnozowano u mnie Polineuropatie cidp. Mam problemy z narządem ruchu, noga w kolanie ugina mi się i upadam. Miałam pobrany wycinek z mięśnia czworogłoweg i co jakiś czas mam badanie emg , które wskazuje na tę chorobę. Najpierw byłam leczona sterydami i dwa razy zastosowano plazmaferezę bez poprawy. Od kilku lat 3 -4 razy w roku jestem leczona w szpitalu - Privigen. Mam pytanie - czy w mojej sytuacji należy zaszczepić się przeciwko COVID.
KOBIETA, 65 LAT 2 tygodnie temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam! Powikłania po Covid zdecydowanie górują nad ew. objawami niepożądanymi po szczepieniu. Sama choroba w nieco zaawansowanym wieku, przy innych współistniejących też może się źle skończyć. Ograniczenia dotyczące szczepień mogą być podyktowane aktualnie stosowanym leczeniem, np. przy terapii sterydami może się nie wytworzyć odporność - należy odczekać. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy