Czy mogę zaszczepić się na Covid stosując antydepresant?

Czy można zaszczepić się na Coivd w czasie terapii antydepresantami (citalopram na zaburzenia lękowe)?
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Leczenie nerwicy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

według obecnego stanu wiedzy medycznej wśród leków, które stanowią czy mogą stanowić przeciwwskazanie do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, znajdują się leki obniżające odporność (w tym sterydy) czy cytotoksyczne, a także duże dawki leków przeciwzakrzepowych.

Tutaj odnajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-przeciwko-covid-19-jakich-lekow-nie-przyjmowac-przed-i-po-szczepionce-eksperci-wyjasniaja.

Wśród tych leków nie pojawiają się antydepresanty, natomiast z pewnością przyjmowanie jakiegokolwiek leku na stałe musi zostać zgłoszone lekarzowi podczas kwalifikacji do szczepienia i to lekarz zadecyduje, czy podanie szczepionki jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kwestionariusz-18-pytan-na-ktore-nalezy-odpowiedziec-przed-szczepieniem-przeciw-covid-19.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy