Czy mogę zaszczepić się na Covid stosując antydepresant?

Czy można zaszczepić się na Coivd w czasie terapii antydepresantami (citalopram na zaburzenia lękowe)?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

według obecnego stanu wiedzy medycznej wśród leków, które stanowią czy mogą stanowić przeciwwskazanie do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, znajdują się leki obniżające odporność (w tym sterydy) czy cytotoksyczne, a także duże dawki leków przeciwzakrzepowych.

Tutaj odnajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-przeciwko-covid-19-jakich-lekow-nie-przyjmowac-przed-i-po-szczepionce-eksperci-wyjasniaja.

Wśród tych leków nie pojawiają się antydepresanty, natomiast z pewnością przyjmowanie jakiegokolwiek leku na stałe musi zostać zgłoszone lekarzowi podczas kwalifikacji do szczepienia i to lekarz zadecyduje, czy podanie szczepionki jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kwestionariusz-18-pytan-na-ktore-nalezy-odpowiedziec-przed-szczepieniem-przeciw-covid-19.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.