Czy mogę zaszczepić się na Covid przy padaczce?

Dzień Dobry mam pytanie leczę się na padaczkę i czy związku tym mogę się zaszczepić na covid ze względu na że leczę na padaczkę chodzi mi o to czy są jakieś przeciwskazania?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

padaczka sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia szczepienia przeciwko COVID-19. Zanim jednak podejmie Pan decyzję o szczepieniu, należy skonsultować się z lekarzem znającym historię Pańskiej choroby. Jeśli lekarz prowadzący nie będzie widział przeszkód, to szczepienie będzie jak najbardziej możliwe.

Bardzo podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Może je Pan odnaleźć po kliknięciu w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-padaczce-moge-zaszczepic-sie-na-covid.

W wolnej chwili zachęcamy również do artykułu dotyczącego epilepsji. Dostępny jest on poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/padaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy