Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zaszczepić się na Covid po antybiotyku?

Czy po antybiotyku mage przyjąć szczepienia covidu 19 i ile musi upłynąć dni abym mógł się zaszczepić .Mam 78 lat a antybiotyk pobierania na pęcheż.Za udzielenia odpowiedzi uprzejmnie dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 79 LAT 4 tygodnie temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

antybiotykoterapia jest jednym z przeciwwskazań do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Po przyjęciu ostatniej dawki antybiotyku należy odczekać co najmniej 14 dni. Czas ten może ulec zmianie (wydłużeniu np. w przypadku ostrej infekcji lub skróceniu), dlatego przed szczepieniem należy skonsultować się z lekarzem znającym historię choroby, który oceni sytuację.

Jeśli po przyjęciu pierwszej dawki nastąpi infekcja i konieczne będzie ponowne przyjmowanie antybiotyku, odstęp między dawkami wydłuży się. Proszę jednak pamiętać, że odstęp czasowy między pierwszą a drugą dawką powinien wynosić nie więcej niż 42 dni.

Polecam zapoznać się z artykułem dotyczącym szczepień po przebytej antybiotykoterapii: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-po-antybiotyku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy