Czy babcia może być zaszczepiona na Covid?

Moja babcia choruje na chorobę Parkinsona, ma nadciśnienie oraz dnę moczanową. Wyniki badań ma satysfakcjonujące. Jesienią została zaszczepiona przeciwko grypie. Czy babcia może być zaszczepiona ponownie, ale przeciwko Covid-19? Nie wiem czy to bezpieczne, ale też boje się, że może zachorować.

Witam! Nie znam wieku Babci. Schorzenia wymienione przez Pana w tzw. "grupie ryzyka" częściej odnotowujemy niż u ludzi młodszych, ale nie stanowią one przeszkody uniemożliwiającej szczepienie. Natomiast zakażenie osób "obciążonych innymi chorobami" Covid-19 może mieć fatalne następstwa. Powodzenia W. Łuczkowski.