Czy z anemią mogę zaszczepić się na Covid?

Witam serdecznie. Na 1.06 mam umówione szczepienie przeciw Covid. Mam anemię (ostatnio poziom żelaza wyniósł 30). Czy stwarza to jakiekolwiek zagrożenie przy szczepieniu?
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z aktualną wiedzą oraz opinią specjalistów, anemia nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia szczepienia przeciwko COVID-19. Nie musi więc Pani przekładać zaplanowanego szczepienia.

Również inne choroby współistniejące, takie jak: przewlekłe choroby wątroby, astma oskrzelowa, cukrzyca, mukowiscydoza, przewlekłe choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, choroby płuc czy choroby nowotworowe nie wykluczają podania szczepionki.

Więcej informacji na temat szczepienia na COVID-19 w kontekście chorób przewlekłych znaleźć można w artykule dostępnym poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-szczepienia-a-choroby-wspolistniejace-czy-cukrzyca-albo-nowotwory-sa-przeciwskazaniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty