Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy WZJG można zaszczepić się na Covid?

Witam, Czy w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego są przeciwskazania do przyjęcia szczepionki przeciw Covid 19 dostępnej w Polsce?
KOBIETA, 63 LAT 2 miesiące temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

osoby chorujące na wrzodziejące zapalenie jelita grubego mogą przyjąć aktualnie dostępną szczepionkę przeciwko Covid-19. Choroba ta nie jest przeciwwskazaniem pod warunkiem, że osoba chora ma więcej niż 16 lat, nie jest w ciąży i nie ma innych poważnych schorzeń (w tym między innymi silnych alergii).

Mimo, że leki immunosupresyjne, które przyjmuje się w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, prowadzą do obniżenia odporności, to nie są one przeciwwskazaniem. Nadal można przyjmować szczepionki, które nie zawierają żywego wirusa, a taka jest właśnie szczepionka przeciw Covid-19.

Wytyczne dotyczące chorób jelit w kontekście koronawirusa znajdzie Pani na naszej stronie pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-choroby-jelit-najnowsze-wytyczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy