Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wirusowe zapalenie wątroby typu B nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Co więcej, osoby z przewlekłą chorobą wątroby (chorujące np. na marskość wątroby) w przypadku zarażenia wirusem są narażone na tzw. dekompensację choroby, co może być tragiczne w skutkach i wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

O wpływie koronawirusa na wątrobę przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-moze-uszkadzac-watrobe.

Więcej informacji na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B znajduje się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-zapalenie-watroby-typu-b. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy