Dlaczego mam te bóle podbrzusza mając 44-lata?

Od listopada mecza mnie bóle w podbrzuszu,często promieniują do lędźwi,tzw. krzyża. Bywa,że promieniują do pachwin i do ud. To jest zawsze środek, obejmuje też spojenie łonowe. Cytologia w porządku,badanie ginekologiczne dobrze, usg jamy brzusznej czysto. Wyniki badań bardzo dobre. Nie wiem co to jest. Wędruje po lekarzach i nic. Czy to może być coś z układem kostno szkieletowym, jeden z lekarzy zalecił wizytę u ortopedy. Boję się o swoje zdrowie czy to coś poważnego. Dodam,że nie miesiaczkuje,weszłam w okres premenopauzy.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia.

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, która wstępnie pozwoliła na wykluczenie poważniejszych schorzeń układu rozrodczego. Jako uzupełnienie badań, można by wykonać dodatkowo tomografię miednicy mniejszej, aby sprawdzić dokładny stan funkcjonowania poszczególnych narządów.

Możliwe, że takie objawy bólowe w podbrzuszu wynikają z okresu, w jakim się Pani znajduje, czyli przed menopauzą. To wyjątkowy czas zmian zachodzących w organizmie kobiety.

Istnieje również pewne przypuszczenie, że takie dolegliwości mogłyby być spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa lędźwiowego lub krzyżowego. Promieniujący ból w okolice ud, czy pachwin może sygnalizować problem ze stawami kręgosłupa.

Ze względu na odległość, bardzo trudno jest ustalić dokładną przyczynę występujących u Pani dolegliwości bólowych. Zalecamy, zatem konsultację z lekarzem neurologiem oraz ginekologiem. Specjalista po analizie dotychczasowych wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu, aby zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować dotychczasowe objawy.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.