Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ten dyskomfort podbrzusza?

Witam, występuje u mnie dyskomfort podbrzusza, lekkie kłucie przy ucisku do wysokości pępka
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Jak należy dbać o układ odpornościowy?

Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety dyskomfort w okolicach podbrzusza może wskazywać na szereg dolegliwości związanych zarówno z układem pokarmowym, jak i narządem rodnym. Mam na myśli mięśniaki macicy, endometriozę czy nadżerkę.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza.

Bardzo często dyskomfort w okolicy pępka oraz w podbrzuszu wskazuje po prostu na zaburzenia trawienne, towarzyszące np. zaparciom czy niewłaściwej diecie.

Niestety bez badania trudno postawić diagnozę, stąd sugeruję, by skonsultowała się Pani z internistą, który po badaniu fizykalnym, a także po zebraniu szczegółowego wywiadu będzie w stanie zadecydować o dalszym postępowaniu. Niewykluczone, że wskazane byłoby wykonać USG jamy brzusznej oraz zwrócić się do ginekologa w celu oceny narządu rodnego.

O innych przyczynach bólu podbrzusza przeczyta Pani w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-brzuchu-czy-to-zwiastun-choroby oraz https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy