Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te bóle podbrzusza w wieku 20-lat?

Witam! Od jakiegoś czasu czuje sie inaczej towarzysza mi osłabienie, bóle podbrzusza konkretniej jajników, uderzenia gorąca, dreszcze. co może być tego przyczyna ? podejrzewałam ze zmiana tabletek na jednoskładnikowe jednak lekarz zaprzeczył. pojawiło sie u mnie podejrzenie endometriozy dlatego nastąpiła zmiana tabletek z dwuskladnikowych. ostatni stosunek odbył sie przed krwawieniem które wystąpiło. juz nie wiem czy mogą być to problemy o podłożu ginekologicznym
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Bóle ginekologiczne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety bez badań ciężko określić przyczynę Pani złego samopoczucia, ale niewykluczone, że są to dolegliwości na tle hormonalnym, mające związek ze zmianą preparatu antykoncepcyjnego na jednoskładnikowy.

Zachęcam do lektury naszego artykułu, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Najpierw należy wykluczyć przyczyny na tle ginekologicznym, stąd wskazane byłoby wykonanie USG TV (o ile jeszcze go Pani nie wykonywała) oraz USG jamy brzusznej. W dalszej kolejności można byłoby zbadać hormony płciowe oraz wykonać morfologię z rozmazem, oznaczając przy tym hormony tarczycowe (TSH, fT4, fT3).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/badania-hormonalne-u-mezczyzn-testosteron-estrogen-luteina-folikulotropina-prolaktyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy