Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moja waga tak wzrosła?

Witam, dwa lata temu urodziłam dziecko w trakcie ciąży miałam cukrzycę ciążową (krzywa cukrowa wyniosła 92mg). Problem się zaczął od kiedy przestałam karmić piersią, przytyłam momentalnie po roku 7 kg ,mam problem ze zrzuceniem wagi pomimo diety, do tego co chwilę zatrzymuje mi się woda ,mimo tego że odżywiam się zdrowo i staram się wypijać 2 litry dziennie, co jakiś czas boli mnie serce , zazwyczaj po wypiciu kawy i jest mi ciągle zimno. Do lekarza jestem umówiona ale przez stan jaki panuje obawiam się , że wszystkie badania będę musiała zrobić prywatnie. Czy ktoś mi podpowie co to może być? Podejrzewam tarczycę...
KOBIETA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewykluczone, że właśnie zakończenie laktacji spowodowało problemy hormonalne, z którymi boryka się Pani po dziś dzień. Żeby to jednak ustalić, należy wykonać pełen pakiet badań hormonalnych. Odsyłam do naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/badania-hormonalne-u-mezczyzn-testosteron-estrogen-luteina-folikulotropina-prolaktyna.

Pani dolegliwości są również charakterystyczne dla niedoczynności tarczycy, więc słusznie podejrzewa Pani problemy na tym polu. Niestety wzrost wagi i wzmożone odczuwanie zimna nie są symptomami swoistymi dla niedoczynności tarczycy, więc nie można postawić diagnozy bez badań.

Sugeruję, by wykonała Pani morfologię krwi z oznaczeniem poziomu TSH oraz fT3, fT4 i anty-TPO. To powinno rozwiać Pani wątpliwości związane z gruczołem tarczowym. Więcej informacji o badaniu hormonów tarczycowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy