Co może być przyczyną takich nawracających dolegliwości?
Dzień dobry, od kilku miesięcy odczuwam skurczowy ból podbrzusza podobnie jak przy okresie ale słabszy. Trwa to około 4 do 5 dni i mija a następnie pojawia się w kolejnym miesiącu. Nie jest to związane z cyklem menstruacyjnym. USG brzucha i morfologia wyszły ok, ginekolog również dobrze. Obecnie ten ból utrzymuje się już ponad tydzień. Od dwóch tygodni zażywam duspatalin. Dodatkowo obecnie odczuwam parcie na odbyt i takie jakby ciągnięcie po bokach miednicy. Podczas chodzenia, ćwiczenia nie odczuwam tego bólu. Co może być przyczyną takich nawracających dolegliwości. Kobieta lat 40

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
odczuwanie opisywanych objawów, może być związane z różnymi schorzeniami. Kilka możliwych przyczyn to m.in. zespół jelita drażliwego (IBS), zapalenie przydatków, endometrioza, mięśniaki, czy inne problemy o podłożu jelitowym lub ginekologicznym.
Duspatalin może wskazywać na problemy żołądkowe, ale jeśli nie pomaga, zalecamy dalszą diagnostykę. Można wykonać gastroskopie lub kolonoskopie, a jeśli to nie wykaże problemu, warto przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego
https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza