Czy moja partnerka mogła tak zajść w ciążę?

Dzień dobry, chciałbym zapytać bo się martwię. Z góry przepraszam za słownictwo. Ostatnio z dziewczyna zdecydowaliśmy się na „pocieranie” narządami płciowymi. Ruchy były jedynie góra dół wzdłuż warg. Dodatkowo członek nie dotykał sfer poniżej cewki moczowej. Jedynie ocieranie ścianą trzonu członka. Doszło do wytrysku, ale po uprzednim odsunięciu się od siebie plus całość skierowana na moje ciało. Czy mam się martwić ciążą przez taką aktywność? Od razu po, skończyliśmy wszelkie aktywnosci i poszlismy do kuchni.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisał Pan, w jakim dniu cyklu miesiączkowego doszło do zbliżenia. Mimo to, w opisanym scenariuszu ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie. Aktywność, którą Pan opisał nie doprowadziła do bezpośredniego kontaktu nasienia z pochwą, co zmniejsza szansę na zajście w ciążę.

Najprawdopodobniej więc dziewczyna nie zajdzie w ciążę na skutek takich praktyk. Gdyby miesiączka u dziewczyny spóźniała się, to powinna ona wykonać test ciążowy. W przyszłości warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-petting,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-okres-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.