Pajączki na nodze i małe grudki 9 miesięcy po zabiegu chirurgicznym usunięcia żylaków kończyn dolnych

Witam, jestem już 9 miesięcy po zabiegu chirurgicznym usunięcia żylaków kończyn dolnych. Jakieś 2-3 tyg po zabiegiu nosiłem pończoche uciskową z jakieś 3-4 razy. Potem niestety już jej niezakładałem. Na nodze ciągle widać jeszcze pajączki, na tej nodze odczuwam takie małe grudki, na mięśniach z tyłu nogi, dotykając jeszcze palcem w innym miejscu odczuwam tak jakby taki przepływ takiego dziwnego uczucia które skierowane jest do kostki. Niewiem czy noga wymaga jeszcze kilku poprawek.

Witam
Warto byłoby wykonać kontrolne badanie USG-Doppler i ocenić czy wszystko zostało usunięte. Czasem po zabiegu operacyjnym zostają jeszcze drobne żylaki z żył, które nie były poddawane zabiegowi. pajączki czasem zmniejszają się po operacji, ale najczęściej trzeba je usunąć skleroterapią lub laserem. Małe żylaki można usunąć Echo-skleroterapią.