Pajączki na udach i pośladach

Od pewnego czasumam pajączki na udach i pośladkach, są one dość widoczne. Mam bardzo Cieńka skóre na nogach , przez co widać mi wszystkie żyłki a szczególnie po drugiej stronie kolana.. chirurg naczyniowy powiedział m, że nie są to żylaki i to jest tylkodefekt etyczny. A gdy zapytałam sie o usuniecie tego skleroterapią, powiedział, że ta metoda jest dośc niebezpieczne,bo niewiadomo gdzie ten"płyn" poleci.Czy to prawda? jaką metodę wybrać? Dodam ze prowadzę bardzo aktywny tryb życia

Dzień dobry,

Skleroterapia polega na dostarczeniu do światła żyły środka obliterującego, który spowoduje jej zamknięcie. A więc jest to zaplanowane działanie, które skierowane jest na konkretną żyłę. W przypadku jeszcze mniejszych naczynek do ich usuwania wykorzystuje się laser (polecam takie lasery jak: CynoSure, Fotona, Gemini). Najlepiej jeśli uda się Pani do lekarza flebologa, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób żył.

Pozdrawiam serdecznie.