Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć cerę naczynkową?

Mam pytanie odnośnie najlepszej metody walki z cerą naczynkową (odziedziczyłam ją po tacie, a dała o sobie znać po długotrwałym używaniu kosmetyków z alkoholem w okresie walki z trądzikiem). Widocznych naczynek nie mam zbyt wiele, zdecydowanie większym problemem jest rumień, który występuje niemal non stop. Stosuję delikatne żele, fluid do cery naczynkowej itp, ale poprawy nie widać, więc zdecydowałam się na zabieg. Co w moim przypadku będzie skuteczniejsze: laser czy IPL?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Różnice między kosmetykami a dermokosmetykami

Czy podczas robienia zakupów, wiesz jak odróżnić kosmetyki od dermokosmetyków? Dermatolog dr Beata Pawlik-Stopińska wyjaśnia, co decyduje o tym, że dany preparat jest dermokosmetykiem.

Dzień dobry,

zdecydowanie polecam laser Gemini. Jego zastosowanie daje bardzo dobre efekty terapeutyczne w redukcji rumienia.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Dzień dobry,

W celu usunięcia rumienia polecam zabiegi laserowe (lasery: Gemini, Fotona, CynoSure). Proszę pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji cery naczyniowej- unikać kosmetyków zawierających alkohol, mydeł, silnych detergentów, mechanicznych peelingów oraz energicznego drażnienia skóry, masek rozgrzewających, gorących kąpieli całego ciała. Proszę stosować kosmetyki i produkty przeznaczone do skóry wrażliwej, wybierać preparaty z witaminą C, flawonoidami oraz te działająco przeciwzapalnie i łagodząco: alantoina, witamina B5, B3, E. Do domowego peelingu proszę używać preparatów enzymatycznych, stosować wody micelarne a toniki zastąpić wodą termalną. Przy cerze naczyniowej należy ostrożnie podchodzić do miejscowego stosowania preparatów z kwasem wit A z uwagi na możliwość pobudzenia angiogenezy i zaostrzenia zmian rumieniowych.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu skóry lekarz dobierze odpowiednie metody leczenia. Przy rumieniu najczęściej stosuje się zabiegi IPL plus peelingi medyczne oraz dobiera się preparaty lecznicze. Zapraszam na konsultację.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy