Jak wyleczyć cerę naczynkową?

Mam pytanie odnośnie najlepszej metody walki z cerą naczynkową (odziedziczyłam ją po tacie, a dała o sobie znać po długotrwałym używaniu kosmetyków z alkoholem w okresie walki z trądzikiem). Widocznych naczynek nie mam zbyt wiele, zdecydowanie większym problemem jest rumień, który występuje niemal non stop. Stosuję delikatne żele, fluid do cery naczynkowej itp, ale poprawy nie widać, więc zdecydowałam się na zabieg. Co w moim przypadku będzie skuteczniejsze: laser czy IPL?

Dzień dobry,

zdecydowanie polecam laser Gemini. Jego zastosowanie daje bardzo dobre efekty terapeutyczne w redukcji rumienia.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

W celu usunięcia rumienia polecam zabiegi laserowe (lasery: Gemini, Fotona, CynoSure). Proszę pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji cery naczyniowej- unikać kosmetyków zawierających alkohol, mydeł, silnych detergentów, mechanicznych peelingów oraz energicznego drażnienia skóry, masek rozgrzewających, gorących kąpieli całego ciała. Proszę stosować kosmetyki i produkty przeznaczone do skóry wrażliwej, wybierać preparaty z witaminą C, flawonoidami oraz te działająco przeciwzapalnie i łagodząco: alantoina, witamina B5, B3, E. Do domowego peelingu proszę używać preparatów enzymatycznych, stosować wody micelarne a toniki zastąpić wodą termalną. Przy cerze naczyniowej należy ostrożnie podchodzić do miejscowego stosowania preparatów z kwasem wit A z uwagi na możliwość pobudzenia angiogenezy i zaostrzenia zmian rumieniowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu skóry lekarz dobierze odpowiednie metody leczenia. Przy rumieniu najczęściej stosuje się zabiegi IPL plus peelingi medyczne oraz dobiera się preparaty lecznicze. Zapraszam na konsultację.