Dzień dobry,

Walka z tego typu problemami to proces złożony. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację. Warto korzystać z preparatów aptecznych specjalnie zaprojektowanych pod kątem skóry naczynkowej. W kremach warto szukać rutyny, witaminy K i alantoiny, a do mycia stosować delikatne pianki i łagodzący tonik. Absolutnie odradzam wykonywanie wszelkich zabiegów złuszczających w sposób mechaniczny typu peelingi gruboziarniste czy mikrodermabrazja. Może Pan natomiast korzystać z peelingów enzymatycznych i specjalistycznych zabiegów do cery naczynkowej w gabinetach .
Ponadto dobrze jest w miarę możliwości chronić skórę przed czynnikami atmosferycznymi (promienie UV, wiatr, mróz). Zdecydowanie odradzam też korzystanie z solarium, sauny. Proszę unikać jedzenia gorących, pikantnych potraw i picia alkoholu.
Z kolei jeśli chodzi o leczenie to lepsze efekty terapeutyczne przynoszą lasery niż IPL, który pod względem technologicznym laserem nie jest. Ze swojego doświadczenia mogę polecić np laser Gemini KTP / Nd:Yag. Promienie lasera docierają w głąb naczyń, gdzie są absorbowane przez barwnik zawarty w erytrocytach. Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka, które zostaje zamienione na energię cieplną i nieodwracalnie zniszczone i wchłonięte. Na twarzy wchłanianie naczynek i rumienia trwa około 2 tygodni. Jest to procedura, która najlepsze rezultaty daje wtedy, gdy jest wykonana w serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty