Czy praca kosmetologa jest niebezpieczna dla ciąży?

Witam jestem kosmetologiem. Wykonuję takie zabiegi jak HIFU, depilacja laserem diodowym, IPL, RF mikroigłowy, laser Nd-Yag. Planuję ciążę. Czy wykonywanie w/w zabiegów u moich pacjentek jest ryzykowne dla ciąży? Czy powinnam będąc w ciąży zaprzestać wykonywanie tych zabiegów? Jak takie zabiegi wpływają na płodność (codzienna praca przy laserach oraz RF)?

Witam,

Nie ma badań wskazujących na problemy z płodnością u osób pracujących na wymienionych przez Panią urządzeniach .

Jeśli chodzi o czas ciąży to odradzam i osobiście nie przeprowadzałam będąc w ciąży zabiegów z użyciem ultradźwięków , fali radiowej czy laserów . Taką sama zasadę stosuje w stosunku do swoich współpracowników .

Nie prowadzi się również badań na osobach w ciąży pracujących na wyżej wymienionych technologiach.

Pozdrawiam

Ania