Jak postępować przy trądziku różowatym?

Witam! została mi postawiona diagnoza jw. Chciałam zapytać czy poza przepisanymi maściami mogę jakoś jeszcze wspomóc kuracje?? czy jest sens używania kolagenu? czy w czasie stosowania maści mogę również używać moich kremów? czy mogę smarować kremami miejsca uprzednio nasmarowane maściami? Dziękuję i pozdrawiam Anna K

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Leczenie trądziku różowatego polega na stosowaniu preparatów miejscowych jak i ogólnych.
Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od leków działających miejscowo, jeśli leczenie okazuje się nieskuteczne lub niezadowalające to należy się zastanowić nad wdrożeniem leczenia ogólnego.

W przypadku kiedy zostały Pani zlecone leki miejscowe w postaci maści, wydaje się, że nie należy stosować nadmiaru kosmetyków na skórę, która jest leczona. Skóra powinna być jedynie dobrze oczyszczona aby wchłanianie leków nie było zmniejszone. Stosowanie kosmetyków mających poprawiać efekty kosmetyczne może być wskazane jedynie po konsultacji z dermatologiem prowadzącym lub po wyleczeniu zmian chorobowych.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Najczęstszymi zabiegami w gabinecie stosowanymi przy trądziku różowatym są zabiegi peelingu medycznego+ zabieg uszczelniający naczynka z laserem IPL.