Czy warto leczyć trądzik z powodu wahań hormonów?

Witam, Czy leczenie trądziku spowodowanego problemami hormonalnymi ma sens? Mowa o leczeniu dermatologicznym za pomocą kremów, antybiotyków itp? Byłam leczona maściami i antybiotykami doustnymi i w formie kremu lecz wszystko wróciło. Proszę o radę.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Dzień dobry,

owszem takie leczenie ma sens. Powinno ono przebiegać dwojako - powinny zostać uregulowane wahania hormonalne, a także powinny zostać wdrożone odpowiednie zabiegi, które mają za zadanie oczyścić problematyczny obszar, zadziałać antybakteryjnie, a tym samym zredukować ilość powstających zmian.
W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt.
Aleksandra Duczmal.