Jakie są metody leczenia trądziku androgennego?

Witam mam trądzik androgenny pomagały tylko tabletki antykoncepcyjne, lecz nie mogę ich obecnie stosować czy jest jakiś inny sposób na wyleczenie, oraz czy można spozywać cytrusy oraz nabiał wtedy przy takich dolegliwościach prosze o poradę?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Nabiał polecam odstawić oraz ostre przyprawy