Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z trądzikiem na policzkach u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od sierpnia 2018 roku problem z trądzikiem na policzkach. Pojawił się nagle, z dnia na dzień. Ma postać bolesnych podskórnych gul, które długo się utrzymują i zostawiają blizny. Zrobiłam badania hormonalne i wyszło, że mam lekko zawyżoną prolaktynę i testosteron oraz mocno zaniżony progesteron. Czy w takim razie mój trądzik to trądzik hormonalny? Czy istnieje szansa na skuteczne wyleczenie go czy zawsze będzie wracał ze względu na problem z hormonami?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy