Jak leczyć trądzik w ciąży u 26-latki?

Jakie kosmetyki na trądzik można stosować w ciąży? Jakiej marki?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

U kobiet ciężarnych, trądzik pojawia się w wyniku zaburzeń hormonalnych. Nadmierna produkcja estrogenów skutkuje pobudzeniem aktywności wydzielniczej gruczołów łojowych, a tym samym zwiększoną ilością gromadzącego się na skórze sebum, w konsekwencji doprowadzając do pojawienie się zmian trądzikowych. Niestety wykonywanie większości zabiegów w czasie ciąży jest przeciwwskazane. Można skonsultować się z dermatologiem, lecz zazwyczaj wdrożenie jakiegokolwiek leczenia możliwe jest po zakończeniu okresu laktacji. Sugerowałabym odpowiednią pielęgnację domową polegającą na dokładnym i regularnym oczyszczaniu skóry delikatnym preparatem myjącym - najlepiej bez SLS oraz SLES. Ponadto odpowiednie zabezpieczenie skóry kremami niekomodogennymi - tzn. nie powodującymi powstawania zaskórników. Warto pamiętać o regularnym wypijaniu wody, która wzmaga reakcje detoksykacyjne organizmu. Zasugerowałam także modyfikację stylu odżywiania, uwzględniającą spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin A oraz E, a także witamin z grupy B. W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.