Czym najlepiej zastąpić mleko przy skazie białkowej?

Dzień dobry. Mój syn od 2 miesiąca życia ma zdiagnozowana skaze białkową i jest karmiony Bebilonem pepti syneo. Na 1 urodziny chce podać mu urodzinową babeczkę i zastanawiam się jakim napojem roślinnym najbezpieczniej zastąpić mleko. Kokos i migdal to orzechy niezalecane dla alergików, może więc soja? Czy jakiekolwiek z nich może być w miarę bezpieczne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do wyboru napoju roślinnego, to zależy to od indywidualnych potrzeb i tolerancji syna. Soja jest jednym z popularniejszych zamienników mleka, jednak u niektórych dzieci może wywoływać alergie lub nietolerancje, dlatego przed podaniem napoju roślinnego zawsze warto skonsultować się z pediatrą lub dietetykiem, aby upewnić się, że dany produkt będzie bezpieczny dla dziecka.

Jeśli chodzi o migdały i kokos, to faktycznie są to orzechy, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli nie jest Pani pewna, czy syn jest na nie uczulony, lepiej ich unikać.

W sklepach można znaleźć wiele różnych napojów roślinnych, takich jak napoje ryżowe, czy owsiane. Przed podaniem jakiegokolwiek napoju, warto dokładnie sprawdzić etykietę i upewnić się, że nie zawiera składników, na które syn jest uczulony.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-mleko-podac-dziecku-przy-skazie-bialkowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.