Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na mleko krowie u 5-miesięcznego dziecka

Witam moj 5msc synek ma alergie na mleko krowie.Pani doktor zabronila mi podawnia mu mleka ma dostawac tylko pokarmy stałe typu kisle zupki owoce. Ciezko jest bez mleka w nocy synek placze bo jest glodny i nie chce jesc zupki nie wiem co mam robic.dodam jeszcze ze ma problem ze skórą caly jest z sypany i non stop sie drapie.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam,
Dzieciom w pierwszym roku życia nie podaje się mleka krowiego. Rzeczywiście u niemowląt może wystąpić alergia na białko mleka krowiego. Objawami takiej alergii może być min. wysypka, wymioty, częste ulewania, biegunki, W przypadku karmienia naturalnego u matki wprowadza się dietę eliminacyjną produkty mleczne, natomiast w przypadku karmienia sztucznego wprowadza się mleka modyfikowane zawierające hydrolizaty białkowe (np. Bebilon pepti, Humana HA, Nestle Nan HA, Nutramigen). W celu ustalenia odpowiedniego mleka dla Pana synka należy ponownie skontaktować się z lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy