Jak odpowiednio dobrać mleko dla 6-miesięcznego dziecka?

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie 6 miesięcznego dziecka. Prawie od urodzenia ulewa. Była karmiona mlekiem Nan Pro 1 -ulewało się strasznie. Zmiana mleka na Enfamil 1 -mniejsze ulewanie ale było. Potem dołączone mleko Bebilon Comfort 1 bo na samym Enfamilu były zaparcia. Od sierpnia łączone te 2 mleka 120 ml wody - 3 miarki Enfamil, 1 Bebilon. Ulewania nie aż takie duże. Obecnie bardzo ulewa jedynie po mleku, podejrzewam alergię na mleko.Jakie badania zrobić i jakie mleko może pić?

Droga Mamo,

ciągła zmiana mlek może wpływać na coraz to gorszą nietolerancję mieszanki. Radziłabym poradzić się pediatry, aby podać dziecku mleko typu HA. Jest to mieszanka przygotowana dla dzieci o podejrzeniem alergii.
Inna sprawą jest to, że Pani dziecko ma już 6 miesięcy. Dlatego też warto byłoby wprowadzać mu warzywa, owoce i inne posiłki, np. kaszki. Kaszka bezglutenowa być może byłaby dla dziecka na tyle gęsta, że by nie ulewało. Myślę, że warto to przetestować.
Jeśli wszystko będzie OK będzie trzeba pomyśleć o wprowadzaniu glutenu do diety malucha. Jednak w Pani przypadku ustaliłabym najpierw z pediatrą jaka jest przyczyna ulewań.
Pozdrawiam

Ewa Ceborska
https://www.facebook.com/FoodDiet