Jak dobrać mleko dla niemowlęcia?

Witam, mam taki problem Moja corka od poczatku byla karmiona mlekiem MM najpierw Enfamil 1 ale dostala krostek na policzkach i ciele, zmienilam mleko na Enfamil Olac bez laktozy i wszystko wrocilo do normy. Teraz skonczyla 6miesiecy i wprowadzilam Enfamil 2 ale znowu dostala krostek jak poprzednio. A nieststy Enfamil nie ma 2 bez laktozy, wogole ciezko dostac mleko 2 bezlaktozowe, co w takim przypadku zrobic?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę skonsultować się z pediatrą – powinien wskazać Pani dostępne na rynku mleka modyfikowane bez laktozy. W zależności od nasilenia objawów alergicznych, wyróżnia się m.in. mleka AR lub HA, bezmleczne, elementarne i inne. Dostępne są dla każdego etapu rozwojowego niemowlęcia – zatem dotyczy to także tzw. mieszanek „następnych”. Więcej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-niemowlat.

Istnieją również preparaty ułatwiające dziecku trawienie laktozy w mleku – proszę zapytać o to pediatrę. Jeśli Pani dziecko cierpi na nietolerancję laktozy, a nie alergię, to jest to dość częsty problem maluchów, wynikający z tymczasowej niedojrzałości układu pokarmowego. Zazwyczaj ustępuje samoistnie do 4.-5. roku życia. Odsyłam do artykułu: https://parenting.pl/nietolerancja-laktozy-u-noworodka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.