Czy mój syn może pić mleko bez laktozy?

Witam, mój syn ma 3 tyg. Niestety od 2 tyg. Ma kolke, pediatra kazał zrezygnować mi z nabiału i mleka. Proszę mi powiedzieć czy jeżeli chodzi o mleko bez laktozy to też w to wchodzi? Czy mogę normalnie takie pić?

Lek. Bartosz Szarawarski

Pediatra podejrzewał alergię na białko mleka krowiego, stąd kazał wyeliminować wszelkie produkty mleczne. Czym innym jest nietolerancja laktozy, czyli enzymu trawiącego cukier mleczny - laktazę. Mleko bezlaktozowe choć nie ma laktozy, to jednak ma wszystkie białka mleka krowiego, więc idąc tym tokiem jego również nie można pić.