Czy powinnam stosować kozie mleko?

Gdy byłam mała mama podawała mi kozie mleko że względu na skaze białkowa, później to przeszło nabiał spożywany w małych ilościach nie był dla mnie problemem lecz po wypiciu kawy z mlekiem krowim czułam się źle było mi niedobrze przestawilam się więc na mleko bez laktozy które nie powodowało u mnie żadnych problemów zoladkowych automatycznie zaczęłam pić więcej kawy z mlekiem bez laktozy i tu pojawił się problem wypijajac 3 kawy dziennie piłam mniej więcej półtorej szklanki mleka dziennie zaczęły się problemy z cerą wypryski zaczęły pojawiać się non stop nie zależnie od cyklu jak było to kiedyś że miałam je kilka dni przed miesiączka, aktualnie odstawiłam mleko do kawy całkowicie mija dopiero 5 dzień od kad nie pije mleka i widzę poprawę cery nie wyskakuje nic nowego moje pytanie brzmi czy gdybym zaczęła kupować i pić do kawy mleko kozie będzie to dobry sposob ?czy problem powróci ?

Dzień dobry,
U osób z alergią na białka mleka krowiego nie zaleca się wprowadzania mleka innych gatunków zwierząt kopytnych, ponieważ wszystkie zawierają białka uczulające.

Mleko bezlaktozowe to nadal mleko zawierające białka mleka krowiego. Laktoza to cukier mleczny, więc nie ma zasadności stosowania mleka bezlaktozowego, u osób z alergią na białka mleka.

Jeśli podejrzewa Pani alergię najlepiej będzie, aby skonsultować się w tej sprawie z alergologiem.

Często problemy skórne mogą być również wynikiem słabszej jakościowo diety. Należałby zweryfikować Pani obecny sposób odżywiania się oraz jakość diety - czy dotychczasowa dieta zaspokaja nie tylko zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, ale również na składniki mineralne oraz witaminy. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/