Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Dzień dobry,
eliminacja produktów zawierających gluten oraz nabiału z diety jest uzasadniona wyłącznie w przypadku stwierdzenia nietolerancji lub alergii (potwierdzonej badaniami) na składniki zawarte w wymieniowych produktach.
Nie ma zasadności eliminacji wymienionych produktów tylko w związku z zachorowalnością na chorobę Gravesa-Basedowa.

W diecie na pewno proszę zwrócić uwagę na podaż na odpowiednim poziomie składników mineralnych takich jak jod, wapń, magnez, potas oraz witaminy B1 oraz witaminy D.

U osób borykających się z chorobą Gravesa-Basedowa często występuje biegunka, dlatego też należy zwrócić uwagę na ilość błonnika pokarmowego w diecie i w takim przypadku lepszym wyborem będą produkty takie jak biały ryż, jasne pieczywo, gotowane warzywa.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty