Dlaczego mam czerwone plamy na skórze przy celiakii?

Witam, 6 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie celiakie ch.durchinga. Objawy przeszły lecz od roku borykam się z problem jaki mam na policzkach. Są one czerwone i maja tzw. Dziwne plamy , dermatolog powiedział ze to od glutenu, ale niestety pomimo stosowanej diety dalej mam to samo

Dzień dobry,
W przypadku występującej celiakii bardzo ważne jest, aby gluten został wyeliminowany całkowicie z naszej diety. Nawet najmniejsza jego ilość może przywracać objawy choroby.
Bardzo ważne jest, aby dokładnie czytać składy produktów, ponieważ często produkty, które naturalnie nie zawierają glutenu, mogły zostać nim zanieczyszczone na etapach produkcji.
Ważne jest, aby przeorganizować również swoją kuchnię, a potrawy przygotowywać w bezpieczny sposób, by nie zanieczyścić ich przypadkowo glutenem. Nawet korzystanie z jednego pojemnika z pastą warzywną przez Pana i osobę na diecie tradycyjnej może być źródłem zanieczyszczenia glutenem. Ważne, żeby przeorganizować kuchnię. Proszę szczegółowiej przyjrzeć się swojej diecie oraz sposobie przygotowywanych posiłków, być może występujące wciąż zanieczyszczenia glutenem powodują wymienione objawy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl