Czy ma to wpływ na opóźnienie miesiączki?

Witam. Mam 31 lat, choruje na gravesa-basedova, miesiąc temu usuwałam całkowicie tarczycę, miesiączkę dostałam na drugi dzień po operacji. 2 tyg po miesiączce pojawiło się kilkudniowe brązowe plamienie, nie brałam leków. Obecnie od 2 tyg biorę euthyrox 150mg w dawce 1/2 tabletki na dobę, miesiączka spóźnia mi się już ponad tydzień, moje ostatnie wyniki to TSH 83 czy ma to wpływ na opóźnienie miesiączki? Byłam u ginekologa kilka msc temu i wg niego wszystko było ok. Nie wiem czy okres spóźnia mi się o leki czy o wysokie TSH a może o operację.
KOBIETA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływają różne czynniki, więc opóźnienie menstruacji może być związane zarówno z wykonaną operacją, zbyt wysokim poziomem TSH, jak i rozpoczęciem leczenia endokrynologicznego. Trzeba również wykluczyć ewentualną ciążę.

Proszę więc wykonać test ciążowy, a w przypadku dalszych zaburzeń miesiączkowania, ponownie udać się do ginekologa. Zdaniem naszej ekspertki lek Euthyrox może chwilowo wpłynąć na rozregulowanie cyklu.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosowanie-euthyrox-mogl-wydluzyc-cykl-miesiaczkowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zwiekszenie-dawki-euthyrox-moze-spowodowac-nieregularnosc-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-leki-na-tarczyce-powoduja-opoznienie-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.