Co oznaczają takie wyniki badania rezonansu glowy?
Dzień dobry, mam 42 lata mam chorobę Gravesa Basedowa, dodatkowo ostatnio biorę leki na nadciśnienie Piramil 5 mg. Często boli mnie głowa mam problemy ze wzrokiem (nie widzę z daleka). Ostatnio robiłam rezonans głowy. Troszkę się przeraziłam bo nie wiem co oznacza. Proszę o interpretację wyniku. Badanie głowy w sekwencji FSE, frFSE, flair, DWI, SWI w obr. T1, T2 zal. w pł. ax. cor. sag. W istocie białej struktur nadnamiotowych obecne pojedyncze ogniska o morfologii sygnału typowej dla zmian naczyniopochodnych przewlekłych /niespecyficznej demielinizacji, ogniska zlokalizowane w okolicy wyspy półkuli lewej - śr. 4mm, w okolicy trójkąta lewej komory bocznej - wym. 8x4mm. środku półowalnym półkuli prawej - śr. 3mm. nie uwidoczniono ognisk restrykcji dyfuzji wody, struktury podnamiotowe bez zmian ogniskowych. Prawidłowy obraz pozostałych struktur mózgowia. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony w lini środkowej. Prawidłowa szerokość i sygnał przymózgowych przestrzeni płynowych. Dziękuję pozdrawiam.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia. W pierwszej kolejności zalecamy jednak stacjonarną wizytę u lekarza laryngologa. Tylko specjalista po badaniu przedmiotowym i przeprowadzonym wywiadzie może zdecydować o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.
Prawdopodobnie wszystkie objawy w obrębie górnych, jak i dolnych dróg oddechowych mogą wynikać z istniejącej alergii. Wzmożona reakcja alergiczna przyczynia się do osłabienia błony śluzowej nosa i gardła, co skutkuje łatwiejszą podatnością na wszelkiego rodzaju infekcje.
Problemy z krtanią mogłyby wynikać z przewlekłego nieżytu nosa i gardła, prowadząc między innymi do zalegania gęstej wydzieliny. Następnie może ona podrażniać błonę śluzową gardła oraz krtani wywołując ból, chrypkę, czy męczący kaszel.
Pomocne mogą okazać się inhalacje z soli fizjologicznej, które nawilżą śluzówkę, a także preparaty rozrzedzające wydzielinę.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/krtan
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-krtani
https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa
https://portal.abczdrowie.pl/alergia