Co może być powodem takiego bólu z prawej storny?

Witam, od tygodnia ( po zatruciu i wymiotach) czuje tępy ból w prawym i lewym podżebrzu. Mam tez wzdęty brzuch ( boki) bol ten to jakby ucisk który trochę maleje po oddaniu stolca lub gazów. USG jamy brzusznej i podstawowe badania biochemiczne krwi, jak np. morfologia, wskaźniki trzustkowe, wątrobowe wszystkie Ok jedynie CRP lekko podniesione (6,8 przy normie 5)co może być powodem bólu ? Jelita? Kolka? Gazy? Otrzymałam leki xifaxan, debretin oraz butonier. 500 ale ból jak był tak jest

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy występujące u Pani obawy związane ze zdrowiem. Wspomniane dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego mogą utrzymywać się jeszcze przez pewien czas. Ból i dyskomfort brzucha towarzyszący przy takiej przypadłości zdarza się dosyć często i nie musi oznaczać niczego niepokojącego.

Jeżeli wykonane parametry wystąpiły w ustalonych normach, prawdopodobnie wskazane objawy mają charakter czynnościowy. Ból jelit z obecnymi skurczami to częsta przypadłość przy niestrawności oraz przebytych zatruciach oraz tak zwanych jelitówkach.

Wskaźnik CRP w takim wypadku może być jak najbardziej nieznacznie podwyższony i nie musi oznaczać stanu zapalnego.

Można wesprzeć się leczeniem objawowym, jak stosowanie herbatek na bazie kopru włoskiego, rumianku, kolendry, czy mięty.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/niestrawnosc

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-niestrawnosc

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.