Czy ten preparat można stosować przy kolce u niemowlęcia?

Czy Carminativum Babynos /kolki i wzdęcia/ można podawać dzieciom dwutygodniowym?
KOBIETA, 13 LAT 2 miesiące temu

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka. Obejrzyj filmik i sprawdź, jak się jej pozbyć.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, można.

Carminativum Babynos to krople dostępne bez recepty, zawierające wyciąg z kopru włoskiego, kolendry siewnej oraz kwiatu rumianku.

Wykorzystuje się je podczas leczenia wzdęć u osób dorosłych oraz dzieci od drugiego tygodnia życia. Lek ten pomaga na zaburzenia trawienne, a także zaburzenia motoryki jelit.

Dawkowanie zależne jest od wieku. Maluszki, które skończyły drugi tydzień życia oraz dzieci do szóstego roku życia mogą przyjmować 6-10 kropli do trzech razy dziennie. Natomiast dzieci powyżej szóstego roku życia oraz osoby dorosłe od 10 do 15 kropli również trzy razy dziennie. Krople te powinny być rozpuszczone w niewielkiej ilości wody.

Kolka u noworodka została opisana w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Inne domowe sposoby na kolkę u malucha zostały natomiast opisane pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-kolke.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty