Ile może trwać stosowanie Debretinu?

Dzień dobry, po objawach SIBO stosuję Xifaxan i Debretin (widać poprawę). Następnie będę brał Alflorex. Jak długo można przyjmować Debretin (3x1)? Czy okres 3 miesięcy nie będzie zbyt długi?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Producent w ulotce leku nie informuje, jak długo powinno trwać stosowanie leku Debretin. Zaznacza jednak, że dawkowanie preparatu oraz długość przyjmowania jest uzależniona od wskazania lekarza. Dlatego zachęcamy, by skonsultować się z lekarzem, który przepisał środek i zapytać, jak długo konieczne będzie przyjmowanie leku.

Przypomnijmy, że lek Debretin jest zalecany do stosowania przy zaburzeniach funkcjonowania układu pokarmowego, pomaga w przypadkach zespołu jelita drażliwego, stanach skurczowych jelit, biegunkach, zaparciach, bólach brzucha.

Zachęcamy też, by zapoznać się z artykułami, w których znajdzie Pan więcej informacji o leku Debretin:

https://portal.abczdrowie.pl/debretin-charakterystyka-stosowanie-przeciwwskazania-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.