Co mogą oznaczać te zaburzenia gastryczne?

Dzien dobry. Mam 22 lata. Dwa tygodnie temu mialam przeprowadzane badania krwi, wszystko w normie. Od kilku dni mam problemy z brzuchem. Szczegolnie to czuje jak leze. Jak dotykam to nie jest twardy ale jest uczucie jakby był spiety, taki ściągnięty; w nocy jakbym mial tam balon, mdłości, z prawej i lewej strony odczuwam dyskomfort. Przez dwa dni mialam rozwolnienie, później zatwardzenie. Dodam jeszcze że jestem 4 lata po operacji skoliozy z dostępu przedniego, w miejscu blizny w okolicy żeber odczuwam tez dyskomfort jakby ścisk
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Dzień dobry,wskazana konsultacja gastrologa lub lekarza (POZ) albo rodzinnego celem diagnostyki obrazowej.

Brak informacji jakie były wykonywane badania z krwi które są ważną informacją diagnostyczną.

Przed udaniem się do gastrologa warto zrobić badanie usg j.brzusznej.

Wymagana jest w Pani przypadku pełna diagnostyka obrazowa, laboratoryjna lekarz oceni stan zdrowia na podstawie badania podmiotowego i przedmiotowego opierając się wynikach badań.

Nie wykluczone, że lekarz zleci gastroskopię oraz kolonoskopie w celu diagnostyki opisanych przez Panią dolegliwości.Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że wykonała Pani wstępną diagnostykę pod kątem występujących dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Aby móc całkowicie wykluczyć poważniejsze schorzenia należałoby rozszerzyć badania o USG jamy brzusznej, pełną morfologię wraz z CRP, a także ustalenie poziomu prób wątrobowych, lipazy oraz kreatyniny. To istotne, zwłaszcza, że nie podała Pani, które konkretnie badania były wykonywane.

Przyczyn takich objawów może być wiele, a dokładną diagnozę może postawić wyłącznie lekarz, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub gastrologiem, który przeprowadzi również badanie przedmiotowe.

Możliwe, że wystąpiła u Pani niestrawność spowodowana zaburzeniami czynnościowymi jelit. Taki stan zaś może nasilać się pod wpływem niewłaściwej diety oraz złym sposobie odżywania.

Warto wspomóc się naparem z kopru włoskiego, ostropestu, kminu oraz mięty, a także lekami rozkurczowymi.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/niestrawnosc

https://portal.abczdrowie.pl/ta-grupa-jest-najbardziej-narazona-na-raka-jelit-eksperci-radza-onkologiczna-czujnosc

https://portal.abczdrowie.pl/kolka-jelitowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty