Jakie badania zrobić w związku z nawracającymi bólami brzucha?

Dzień dobry, Od około 3 miesięcy mam nawracające bóle brzucha w okolicach pępka, które promieniują czasem do barku, a czasem tak jakby do gardła. Mam też wzdęcia. Wydaje mi się, że te dolegliwości pojawiają się w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Nie zauważyłam aby były powiązane ze zjedzeniem czegoś konkretnego. Bóle ustępują po kilkuminutowym położeniu się na plecach. Byłam u lekarza, ale oprócz badań krwi i badania palpacyjnego brzucha nie skierował mnie na żadne inne badania. Bol jest dość silny i dokuczliwy, utrudnia mi funkcjonowanie. Proszę o radę jakie zrobić badania. Dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Dzień dobry,najlepszym wyjściem była by wizyta stacjonarna do lekarza ginekologa który by potwierdził lub wykluczył dolegliwości ze strony ginekologii. Brak informacji na temat zleconych badań diagnostycznych jakie były wartości.

Czy były wykonywane białko całkowite, próby wątrobowe, lipaza, amylaza, lipidogram, CRP, badanie kału oraz mocz b. ogólne.

Wskazane było by wykonać diagnostykę obrazową USG j brzusznej oraz konsultacja gastrologa który wykona badanie przedmiotowe oraz po ocenie wyników i objawów klinicznych zdecyduje czy wykonać gastroskopie lub inne badanie diagnostyczne.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty