Jak rozumieć te wyniki badań krwi u 26-latki?

Wita czy ktoś mógłby zinterpretować moje wyniki krwi? RBC 5,28 norma od 3,5 do 5,0 MCHC 31,9 norma od 32,0 do 36,0 PCT 0,34 norma od 0,11 do 0,28 P-LCC 120 norma od 30,0 do 90,0 CRP 0,60 MOCZ: Nabłonki płaskie liczne w polu widzenia Leukocyty 3-5 Bakterie dość liczne w polu widzenia. Dodam że mam bardzo dziwne objawy. Boli mnie żołądek promieniuje mi to na lewy i prawy bok promieniując do pleców, nusnosci

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem zdrowia.

Zalecamy dlatego przede wszystkim stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub hematologiem. Specjalista po wnikliwej analizie wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Biorąc pod uwagę przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że niektóre parametry wystąpiły poza ustalonymi granicami norm referencyjnych. Jednakże w większości przypadków odchylenia te nie są znaczne i nie powinny mieć dużego znaczenia diagnostycznego.

Podwyższony poziom erytrocytów mógłby być spowodowany niedostatecznym nawodnieniem organizmu lub intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Zwiększona wartość PCT może występować przy infekcji, a także spadku odporności.

W przypadku obecnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, warto byłoby wykonać dodatkowo USG jamy brzusznej, a także oznaczenie poziomu prób wątrobowych, lipazy i kreatyniny.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/prokalcytonina

https://portal.abczdrowie.pl/liczba-erytrocytow-rbc

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-nadbrzuszu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.