Co oznaczają takie wyniki i dolegliwości, które towarzyszą mi od kilku dni?

Witam mam 25 lat choruje na zespół jelita drażliwego , i zaburzenia lękowe . Od kilku dni strasznie się źle czuje , mam nudności , brak apetytu , ból żołądka na środku i po prawej i po lewej stronie, raz zwymiotowalam treścią pokarmowa .10 grudnia 2022 miała robione USG brzucha gdzie wszystko było w porządku tylko była duża ilość gazów w jelitach , 15 stycznia wylądowałam na sorze z podejrzeniem zapalenia wyrostka zrobiono mi wyniki typu crp, wbc, na trzustkę , na wątrobę i na kamicę ale wyniki też były w porządku . 21 stycznia robiłam sobie wyniki krwi prywatnie na stany zapalne . To są moje wyniki CRP 1,12 norma od 0,00 do 5,0 WBC 8,31 norma od 4,0 do 10,0 RBC 5,24 norma od 3,5 do 5,0 HGB 14,9 norma od 11,0 do 15,0 HCT 46,2 norma od 37,0 do 47,0 MCV 88,1 norma od 80,0 do 100,0 MCH 28,4 norma od 27,0 do 34,0 MCHC 32,3 norma od 32,0 do 36,0 RDW-CV 12,8 norma od 11,0 do 16,0 RDW-SD 43,0 norma od 35,0 do 56,0 PLT 315 norma od 150 do 400 MPV 9,2 norma od 6,5 do 12,0 PCT 0,29 norma od 0,11 do 0,28 PDW 15,9 norma do 9,0 do 17,0 P-LCC 96,0 norma od 30,0 do 90,0 P-LCR 30,5 norma od 11,0 do 35,0

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani tak dokładną diagnostykę pod kątem chorób zapalnych.

Na podstawie przedstawionych wyników badań można by stwierdzić, że wszystkie parametry wystąpiły w ustalonych normach referencyjnych. Nie powinno stwierdzić się stanu zapalnego, ani żadnej infekcji, która wpłynęłaby na poszczególne wskaźniki.

W przypadku przedłużających się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego zalecone by było wykonanie gastroskopii oraz kolonoskopii. Dopiero taka diagnostyka pozwoli uchwycić najmniejsze zmiany w jelicie, a także wykluczyć inne choroby.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą oraz gastrologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jelito-drazliwe

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit

https://portal.abczdrowie.pl/czym-objawiaja-sie-choroby-przewlekle-jelit

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.