Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Nie wspomniała Pani, czy dziecko choruje na pewne choroby przewlekłe, a także, czy występują jakieś niepokojące dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Stany i schorzenia zapalne jelit mogą występować tak samo, zarówno wśród małych, jak i starszych dzieci, a także osób dorosłych.

Takie stany mogą mieć podłoże genetyczne, alergiczne, środowiskowe, być wrodzone, jak i nabyte.

Do takich podstawowych chorób układu pokarmowego o specyfice zakaźnej można by zaliczyć: chorobę Leśniowskiego – Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, czy celiakię.

Każde schorzenie wymaga dogłębnej diagnostyki i dokładnego wywiadu przeprowadzonego przez lekarza gastrologa. Jeżeli istnieją ku temu przesłanki, należałoby wykonać gastro- i kolonoskopię. Tylko takie badania wraz z pobraniem wycinków do oceny mikroskopowej mogą potwierdzić lub wykluczyć stany zapalne jelit.

Zalecamy Pani, w razie wszelkich wątpliwości konsultację z lekarzem gastrologiem. Specjalista po dokładnym badaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit

https://portal.abczdrowie.pl/czym-objawiaja-sie-choroby-przewlekle-jelit

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty