Antybiotyk

W dzisiejszych czasach antybiotyki co raz częściej stają się lekami doraźnymi, tracąc przez to swe pierwotne zastosowanie. My zaś uodporniamy się na nie, a dzieci tracą swą odporność. Kiedy więc stosować antybiotykoterapię? Na to pytanie odpowiada prof. Adama Jankowskiego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

antybiotyk Xifaxan zawiera rifaksyminę i wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi tylko w niewielkim stopniu. W związku z tym nie ma ryzyka, iż lek ten skumuluje się w organizmie i doprowadzi do niepożądanych interakcji z alkoholem.

Najlepiej jednak odczekać co najmniej 48 godzin od zakończenia kuracji tym antybiotykiem i dopiero wtedy spożywać alkohol – najlepiej w umiarkowanych ilościach. Po infekcji Pański organizm może być bowiem osłabiony i inaczej reagować na alkohol.

Nasi specjaliści wypowiadali się w tym temacie pod poniższymi linkami, które przekierują Panią do pytań innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozywanie-alkoholu-po-stosowaniu-xifaksan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-laczyc-xifaxan-i-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty