Jaką dietę najlepiej mam stosować?

Mam stwierdzone uchyłki jelita. Tomografia nie wykazała stanów zapalnych . Jednak Objawią toważrzyszy ból i dyskomfort w lewej części brzucha. Na jakiej diecie powinienem być kiedy mam dosyć silne nawracające bóle . Lekko strawnej do momentu gdy znikną dolegliwości i przejść na dietę z dużą zawartością błonnika czy od razu mimo dolegliwości ??
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry,U blisko 60% osób z uchyłkami nie stwierdza się żadnych objawów chorobowych, natomiast na pozostałe przypadki składają się pacjenci z objawową chorobą uchyłkową (nawet 30%) oraz pacjenci z powikłaniami (maksymalnie 10%). Choroba uchyłkowa okrężnicy najczęściej objawia się bólami brzucha, wzdęciem oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień (biegunka lub zaparcie stolca). Niekiedy występują także krótkotrwałe epizody zatrzymania stolca i gazów jelitowych. W przypadku ciężkich objawów choroby, takich jak silne bóle brzucha, gorączka oraz zatrzymanie wypróżnień i gazów należy się pilnie zgłosić na konsultację chirurgiczną. Sugeruję stopniowo wdrażać dietę bogatobłonnikową i obserwować samopoczucie. Pomocne może być prowadzenie dzienniczka żywieniowego, w którym odnotuje Pan nasilenie objawów po posiłkach.Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny Kraków

Dietetyk Sportowy Kraków

Dietetyk Kliniczny Online

Dietetyk Sportowy Online

https://www.mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty