Czy dziecko może mieć autyzm przez oglądanie telewizji?

Dzień dobry Czy moje dziecko moze mieć autyzm czy jedak jest to spowodowane zbyt długotrwałym oglądaniem tv. Syn w pierwszych ok 6 7 miesiącach miał duże problemy z brzuszkiem. Kolki plus dyschezja. Był bardzo zagazowany. Często płakał. W pewnym momencie zaczęły go interesować bajki piosenki dla dzieci. Tak się uspokajał. Później ten tv był włączony nie sądziłam że aż tak może wpływać na dziecko. Zaczal pięknie siadać chodzić z mową gorzej nie mówi do chwili obecnej 2 latka skończone. Robił papa przestał bił brawo przestał dawał całuska rączka czasem jeszcze da. Ale jak powiem daj część wyciągnie rączkę. Jak powiem daj buzi daje buziaka. Daj piątkę wyciąga rękę żeby dać piątkę. Daj zolwika nauczyliśmy się więc tez daje. Uwielbia dzieci. Czasem je naśladuje choć nie Zawsze ale uwielbia patrzex jak one się bawią . Przytula się do nich daje im czesx raczka. Nowych osób się nie boi. Nie zawsze pójdzie im na ręce ale nie placze w ich obecności. Do bajeczek piosenek się cieszy. Smiesza go niektóre sytuacje. W domu duO się śmieje gilgotamy się. Bawimy się. Układamy klocki układanki bardzo lubi. Piłkę polecenia rozumie choć nie zawsze i tak samo jest z reakcją na imię. Nie Zawsze się odwróci. Czy to może świadczyć o autyzmie. CY jednak za duzo tv ? Bez tv widzę różnicę że jest lepiej w kontakcie. Czy przez tv może być również opóźniony w rozwoju ? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.pozdrawoam
KOBIETA, 34 LAT 4 miesiące temu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Oglądanie bajek raczej nie wywołuje autyzmu jednak może doprowadzić do znacznego spustoszenia w rozwoju dziecka. Dziecko do 3 roku życia w ogóle nie powinno mieć styczności z tv, telefonem itp gdyż korzystanie z mediów doprowadza do obniżenia funkcjonowania poznawczego u dziecka. Być może pewne zaobserwowane nieprawidłowości u pani syna z tego wynikają. Proponuje rozpocząć diagnostykę w oparciu i spotkanie z psychologiem, lekarzem psychiatrą, a wyrazie potrzeby wykonać badanie ADOS (złoty standard przy diagnozowaniu całościowych zaburzeń) co pozwoli rozwiać wątpliwości .

Pozdrawiam

AM

w razie pytań jestem do dyspozycji

www.pracowniaterapeutyczna.eu