Jak oduczyć 3-letnie dziecko ciągłego oglądania TV?

Mam 3ltnia corke ktora nie mowi.zaczne od tego że od narodzin ciągle oglądała bajki nawet po kilka godzin dziennie.i to po angielsku.teraz gdy ma detox na tv jest poprawa.lepszy kontakt wzrokowy.c.gdy mówię do niej to nie zawsze rozumie o co mi chodzi. Gdy coś chce to wkłada mi to w dlonie.nie m problemów z dziećmi bawi się świetnie. Teraz zaczęła pokazywać paluszkiem i na pytanie " gdzie jest konik" mówi " o tam". Gdy oglądamy książeczkę i pytam " pokaż gdzie jest kotek" zawsze pokaze. Proszę o opinię czy to autyzm czy popcucie przez tv.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Diagnozy autyzmu nie da się postawić przez internet w oparciu o kilka zdań opisujących zachowania dziecka.
Jeśli dziecko spędzało tak wiele godzin przez tv bez innego rodzaju stymulacji to rozwój może przebiegać inaczej niż u rówieśników. Sama Pani zauważyła zmiany od kiedy córka spędza inaczej czas i tego trzeba się trzymać. Więcej zabaw, czytania, rozmowy, opowiadania, a mniej technologii.
Pozdrawiam
AM
www. pracowniaterapeutyczna.eu