Nadmierne oglądanie telewizji a autyzm

Czy zbyt duża ilość oglądania elewizji u dziecka 1,5 rocznego może spowodować syndrom utyzmu?

Nie można wywołać autyzmu oglądaniem telewizji ale za duża ilość czasu przed telewizorem dla tak małego dziecka jest bardzo szkodliwa z innych względów i faktycznie może wywołać nieodwracalne zmiany w rozwoju dziecka

Taki maluch potrzebuje poznawać świat przez wszystkie zmysły, kontaktu wzrokowego, słownego i przytulania!!!

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Zbyt duża ilość telewizji może wprowadzić wiele szkód w sposobie funkcjonowania dziecka jednak nie powoduje autyzmu. Mimo wszystko radziłabym mocno ograniczyć dziecku dostęp na rzecz zabaw rozwojowych.
Pozdrawiam AM