Co robić z tymi problemami z wypróżnieniem u niemowlęcia?

Witam ,moja 5 tyg córka bardzo płacze po Nan Total Comfort nie może zrobić kupki , na początku to mleko było idealne ale teraz boli ją brzuszek , próbowaliśmy nutramigen ,bebilon pepti ,enfamil ale wymiotuje po niezagęszczonych mlekach , jakie mleko najlepiej jej spróbować podać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to, jakie mleko modyfikowane niemowlę zaakceptuje zależy od stanu jego zdrowia, ewentualnych alergii, a nawet preferencji smakowych. Wybór mleka dla niemowlęcia powinien być skonsultowany z pediatrą oraz dostosowany do wieku dziecka.

Nie każde mleko modyfikowane będzie dobre dla każdego maluszka. Wiele kobiet metodą prób i błędów podaje różne mleka modyfikowane i tym sposobem wybiera to, które dziecko toleruje najlepiej. Niestety nie ma jednej złotej reguły i jednego najlepszego na rynku mleka.

Płaczliwość, problemy z wypróżnianiem oraz bóle brzucha u niemowlęcia to objawy, które często występują w przypadku nietolerancji danego mleka. Podobne objawy występują jednak także w przypadku kolek niemowlęcych lub z powodu tzw. dyschezji niemowlęcej, związanej z niedojrzałością układu pokarmowego.

Wielu rodziców ma podobny problem i zastanawia się, czy mleko może uczulać. Odpowiedzi na te pytania znajdzie Pani pod adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/alergia-na-mleko-modyfikowane lub https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mleko-modyfikowane-moze-uczulac-dziecko.

Na szczęście na rynku dostępne są mleka modyfikowane dedykowane dzieciom, które nie tolerują laktozy lub mają tendencję do kolek i zaparć.

Więcej o mleku modyfikowanym przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/mleko-modyfikowane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.